Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy naszywki foliowe są odporne na działanie wilgoci?
Zdobienie odzieży przybiera najróżniejsze formy. Bardzo popularne staje się umieszczanie na nich foliowych naszywek w różnych kształtach, kolorystyce i z odmiennymi napisami. To świetny sposób na podkreślenie swoje indywidualnego stylu i wyróżnienie się z tłumu jednakowych stylizacji. Jednak naszywanie dodatkowych elementów na galanterię, odzież i obuwie może wiązać się z obawą o ich wytrzymałość. Czy są odporne na wilgoć?
Jak naszywki foliowe zachowują się pod wpływem wilgoci?
Dla osób szukających dodatkowych ozdób mamy dobrą wiadomość – naszywki foliowe są odporne na działanie wody. Wynika to z faktu, że zostały wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które są obojętne na styczność z wodą. Oznacza to, że naszywanie ich na kurtki, czapki, czy buty jest w pełni bezpieczne. Możesz bez obaw chodzić w swoich ulubionych ciuchach nawet po deszczu i nie martwić się o zniszczenie naszywek foliowych.
Podobnie jest w przypadku innych rodzajów ubrań, które planujesz ozdobić naszywkami. T-shirty, bluzki polo, spodenki, spodnie czy koszule mogą mieć na sobie dodatkowe foliowe ozdoby. Pranie takich elementów garderoby nie wpłynie negatywnie na same naszywki. Musisz jednak pilnować pewnych zasad dotyczących samej naszywki.
Co może uszkodzić naszywkę foliową?
Zdecydowanie najwięcej szkód może powstać wtedy, gdy elementy ozdobne są niedbale przytwierdzone do ubrania. Według sugestii producenta artykułów krawieckich BINEX spod Łodzi naszywki powinny być starannie naszywane na tkaninę najlepiej przy pomocy maszyny do szycia. Oczywiście nie każdy dysponuje takim sprzętem w swoim domu, dlatego może skompletować ich kilka i oddać odzież do pobliskiego punktu krawieckiego. Istnieje również opcja samodzielnego naszycia przy pomocy igły i nici. Warto zrobić to starannie i bardzo dokładnie np. ściegiem za igłą lub stębnowym.
Naturalnie takie elementy ozdobne można też przykleić do tkaniny. Takie połączenie nie będzie jednak najtrwalsze zwłaszcza w kontakcie z wodą czy detergentami. Klejenie naszywek foliowych do materiału jest prostsze i szybsze niż ich naszywanie. Jednak sprawdza się głównie na materiałach, które nie będą miały kontaktu z wodą. Naszywka może się po prostu odkleić i zniszczyć np. podczas prania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana