Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dobór butów do kształtu stopy. Co wskazują fachowe poradniki?
Aby buty były wygodne, muszą być właściwie dobrane. Najważniejsze jest ich odpowiednie dopasowanie do kształtu stóp. Nie każdy pamięta o tym podczas wyboru obuwia, w konsekwencji czego jest ono niekomfortowe, a chodzenie w nim nie sprawia przyjemności. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób należy dobierać buty do kształtu stóp. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, by wybrać wygodne obuwie, odpowiednie na długi okres.
Podczas wyboru butów warto się kierować nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim wygodą. Niezależnie od tego, gdzie planujesz je zakładać, powinny zapewniać komfort noszenia.
Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z glanami mówi: Największe znaczenie ma właściwe dobranie obuwia do kształtu stóp. Jeśli zostaną idealnie dopasowane, chodzenie w nich nie sprawi żadnych problemów. Nie spowoduje obtarć czy innych podrażnień nóg. Dobranie odpowiednich butów wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by kupić obuwie idealne dla siebie.
Dopasowanie butów pod względem szerokości stopy i kształtu podbicia
Jeśli chcesz mieć wygodne buty, dopasuj je zarówno do szerokości stopy, jak i kształtu podbicia. W pierwszej kolejności skup się na tęgości, czyli wymiarach obwodu stopy. Jej szerokość jest określana za pomocą literek, zazwyczaj od E do H:
E – bardzo wąska stopa: najlepiej sprawdzają się płaskie buty. W przypadku wysokich modeli dobrze, by miały wstążkę lub pasek wiązany wokół stopy, który odpowiednio podtrzyma tę część ciała i sprawi, że będzie się lepiej prezentowała,
F – wąska stopa: również polecane jest płaskie obuwie,
G – standardowa stopa – można do niej dopasować niemalże wszystkie buty,
H – szeroka stopa: odpowiednie jest elastyczne, skórzane obuwie bądź buty wykonane z zamszu. Taki materiał właściwie dopasowuje się do ciała i tym samym zapobiega otarciom.
Istnieją też inne symbole, ale odnoszą się one do stóp z problemami ortopedycznymi, np. płaskostopiem. W takich przypadkach obuwie powinno być dobierane indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia.
Przy wyborze butów duże znaczenie ma również kształt podbicia, czyli część stopy łącząca palce, pięty oraz śródstopie. Odpowiada ona za podtrzymywanie naturalnej postawy ciała. Wyróżnia się podbicie standardowe, niskie i wysokie. Pierwsze z nich sprawdza się najlepiej, ponieważ można do niego dopasować większość butów. Natomiast przy niskim podbiciu warto wybierać obuwie na płaskiej podeszwie, z kolei w przypadku wysokiego podbicia najlepiej sprawdzają się półbuty i obuwie na małym obcasie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana