Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy i jak go wybrać?
Zaręczyny to ważny moment, który zapamiętacie na całe życie. Chcesz, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem? Wybierz z nami pierścionek zaręczynowy, który zachwyci Twoją przyszłą żonę. Sprawdź, jakie są ceny – ile kosztuje biżuteria ze srebra, złota czy diamentu? Jakie kamienie szlachetne są najdroższe i co symbolizują? Dowiedz się, na co szczególnie zwrócić uwagę!
Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?
Masa kamienia, barwa (od D do Z), czystość i kształt (w skali 6-stopniowej) to główne czynniki wpływające na cenę biżuterii z brylantami. Co ciekawe srebro ozdobione cyrkonią to cena już od 40 złotych, natomiast ze stali szlachetnej z kryształem czy cyrkonią to koszt 69 złotych. Za srebro pozłacane z cyrkonią zapłacisz około 60 złotych, a mosiężna ozdoba to cena około 85 złotych. Złote pierścionki zaręczynowe kosztują za to około 200-300 złotych.
Wszystko jednak zależy od kamienia. Z perłą kosztuje od 450 złotych, z ametystem – 550, a ze szmaragdem od 950 złotych. Cytryn to koszt od 800 złotych, koral – 850 złotych a rubin – 950, podobnie jak tanzanit. Droższy jest topaz – złoty pierścionek kosztuje od 1000 złotych.
Biżuteria do 1000-2500 złotych
Jak się okazuje, do 1000 złotych jest to średni koszt, który wiąże się z atrakcyjną ofertą. Dotyczy klasycznych pierścionków zaręczynowych z diamentem. Najczęściej jednak wybierane jest żółte złoto, które zdobione jest kamieniem. Ponadto szykowna i cenna będzie ozdoba z diamentów. Z kolei większa suma wiąże się z większą liczbą możliwości. Wiąże się to z materiałami czy użytymi kamieniami szlachetnymi. W salonie jubilerskim z pewnością znajdziesz coś dla swojej narzeczonej. Wyboru będziesz dokonywać pomiędzy klasycznymi modelami, a bardziej nowoczesnymi. Niestandardowe kształty lub kolory to dodatkowe zalety.
Co wpływa na wysokość ceny pierścionków zaręczynowych?
Na koszt wpływa głównie masa kamienia. Wielkość diamentów podaje się w karatach. Wyraz ten pochodzi z greckiego słowa. Oznacza ona nasiona karobu. Jest to roślina nazywająca się szarańczyn strączkowy. Ich nasiona stosowano jako odważniki.
Ponadto na wysokość ceny wpływa kolor oraz przejrzystość diamentu. Najdroższy jest bezbarwny okaz, chemicznie czysty. Mogą być w różnych barwach, od niebieskiego, przez szary i żółty, aż do zielonego, brązowego, różowego, jak również czarnego. Warto wiedzieć, że diamenty tworzone są w naturalnych warunkach. Oznacza to głębokość 150-200 kilometrów i temperatury 900-1300 stopni Celsjusza.
O czym pamiętać przy wyborze?
Wybierając idealny pierścionek zaręczynowy, zwróć uwagę na następujące kwestie:
cenę,
rozmiar kamienia,
barwę złota.
Najlepszym wyborem będzie model ponadczasowy – wszystko dlatego, że będzie ozdobą noszoną przez całe życie. Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Na palcu serdecznym prawej dłoni!
W jaki sposób wybrać pierścionek zaręczynowy?
Przed wizytą u jubilera, warto się zastanowić, jaki pierścionek zaręczynowy chciałaby dostać Twoja narzeczona. Jest to ważne, gdyż będzie go nosić codziennie. Istotne jest, aby pasował do jej stylu. W jaki sposób to sprawdzić? Poprzez media społecznościowe – sprawdź, jaką biżuterię lubi. Oprócz tego można się wspólnie wybrać na zakupy lub zapytać przyjaciółki. Możesz poza tym sprawdzić, jaką biżuterię posiada.
Następnie zastanów się, co chciałbyś przekazać narzeczonej biżuterią. Do wyboru masz pierścionki z kamieniami szlachetnymi. Szmaragd na przykład oznacza zdrową i bogatą relację, za to topaz jest synonimem szczęścia. Rubin symbolizuje miłość i oddanie, a niebieskie oczko, a więc tanzanit jest oznaką szczerości i zaufania. Z kolei szafir to obietnica wierności.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana