Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać rozmiar stanika i prawidłowo go zakładać?
Rozmiar stanika ma znaczenie. Dzięki odpowiednio dobranemu rozmiarowi biust będzie się dobrze trzymał i układał. Łatwo jednak się pomylić i wybrać zbyt duży lub mały rozmiar. W jaki sposób mierzyć piersi dowiesz się z naszego artykułu. Jak zakładać prawidłowo biustonosz? Odpowiedzi szukaj w naszym tekście. Jak sprawdzić, czy ramiączka są odpowiednio dopasowane? Sprawdzamy!
Określanie rozmiaru pod biustem
Jak się okazuje, obwody biustonoszy są szyte co 5, a więc są to wartości 70, 75, 80. Po zmierzeniu się miarką krawiecką zaniż wynik do najbliższego obwodu. W przypadku gdy wyjdzie Ci 78 centymetrów, wówczas wybierz 75 lub w przypadku dużej ilości tkanki podskórnej 70 centymetrów. Kolejnym etapem jest określenie rozmiaru miseczki. Pomiar wykonaj w biustonoszu. Stanik bez ramiączek czy z ramiączkami powinien być miękki. Nie powinien zawierać dodatkowych warstw czy wkładek. Następnie przyłóż do biustu miarkę w ich najszerszym punkcie. Dokonaj tego na wysokości brodawek. Ważne, aby miarka nieznacznie przylegała do ciała. Nie powinna za to uciskać piersi. Dobrze, aby leżała jednakowo z przodu i z tyłu. Warto wiedzieć, że rozmiar miseczki określa się literą na przykład A, D czy K. Dzięki temu wiadomo, jak wielkie piersi zmieszczą się w konkretnym staniku. Litera miseczki jest zależna od różnicy między obwodem w biuście a rozmiarem pod nim.
Jak prawidłowo zakładać biustonosz?
Kupiłaś stanik w sklepie z bielizną? Nie wiesz, czy Ci pasuje? Załóż go prawidłowo! W tym celu włóż miseczki na piersi, a potem zapnij biustonosz na najluźniejsze zapięcie. Dokonaj regulacji ramiączek. Ułóż później piersi w biustonoszu. Pamiętaj o ułożeniu fiszbin pod piersiami. Rada: Nowy stanik zakładaj zawsze na pierwszą haftkę, która znajduje się na zewnątrz. Aby ułożyć piersi, wygarnij je masującym ruchem do miseczek. Sięgnij dłonią do tyłu, aż za pachę. Inna metoda polega na pochyleniu się i chwyceniu fiszbin od dołu w przypadku stanika koronkowego. Potrząsaj nimi na boki, aż się ułożą.
Jak sprawdzić, czy biustonosz jest dobrze dobrany?
Zastanawiasz się nad kupieniem stanika push up? Zwróć szczególnie uwagę na następujące kwestie:
czy piersi wypełniają w pełni miseczki,
czy zapięcie na pierwszą zewnętrzną haftkę sprawia, że biustonosz jest stabilny,
czy zapięcie znajduje się prostopadle do kręgosłupa – i nie przesuwa się do góry w trakcie podnoszenia rąk,
czy fiszbiny obejmują całe piersi – nie powinny uciskać ich tkanki tłuszczowej,
czy mostek przylega do klatki piersiowej.
Ramiączka od biustonosza
Ramiączka to ważny element stanika. Na ich podstawie można ustalić, czy jest dobrze dobrany. Ważne, aby waga piersi spoczywała na obwodzie bielizny, nie natomiast na ramiączkach. Dlatego ramiączka powinny nieść tylko 20% wagi biustu. Nie powinny się wpijać czy spadać. Zwykle jednak ramiączka mogą być regulowane. Wówczas można je skrócić lub przedłużyć. Możesz się jednak zdecydować na stanik bez ramiączek.
O tym, że ramiączka są źle dopasowane, będą świadczyć bóle odcinka szyjnego kręgosłupa czy ramion. Zwykle dzieje się tak dlatego, że obwód biustonosza jest niewłaściwie dobrany, najczęściej za duży. Szczególnie w przypadku dużego biustu może dojść do bólów ramion.
Czy właściwy rozmiar biustonosza jest ważny?
Odpowiednio dobrany rozmiar stanika umożliwia podtrzymanie ciężaru piersi. Ponadto wpływa na jego kształt. Dzięki niemu biust jest podniesiony. Nie tylko istotny jest wygląd, ale też wygoda. Jeśli jest poprawnie dobrany, wówczas jego noszenie jest komfortowe. Dlatego warto skorzystać z oferty sklepów z bielizną. W razie czego można skorzystać z pomocy specjalistów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana