Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Spis treści
- Skąd biorą się cienie pod oczami?
- Zabieg laserem frakcyjnym jako sposób na cienie pod oczami
- Radiofrekwencja mikroigłowa RF a sińce pod oczami
Sińce czy też cienie pod oczami to powszechny problem. Sprawia on, że nawet gdy jesteśmy wypoczęci, wyglądamy na zmęczonych czy nawet chorych. W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, które obiecują pomóc nam pozbyć się tego problemu. Jednak często są nieskuteczne lub nietrwałe. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje nam inne możliwości. Dowiedz się, jakie.
Skąd biorą się cienie pod oczami?
W wielu przypadkach podkrążone oczy są efektem niezdrowego trybu życia. Mogą być spowodowane nadmiernym paleniem tytoniu czy spożywaniu dużych ilości alkoholu. Pojawiają się także wtedy, gdy pijemy zbyt mało wody, a spore ilości kawy, co powoduje odwodnienie organizmu, a w tym cery. Przyczyną sińców w okolicy oka mogą być także niektóre leki np. antykoncepcja hormonalna oraz oczywiście nadmierny stres w pracy czy życiu prywatnym. Niektórzy są na nie skazani ze względu na uwarunkowania genetyczne. Cienie pod oczami to częsty objaw chorób takich jak anemia, zaburzenia tarczycy czy problemy z nerkami.
Zabieg laserem frakcyjnym jako sposób na cienie pod oczami
Jednym ze sposobów na pozbycie się nieestetycznych przebarwień w okolicy oka jest zabieg laserem frakcyjnym CO2. Polega on na wytworzeniu impulsu laserowego w bardzo krótkim czasie, bo w ok. 5 sekund. Następnie dochodzi do rozszczepienia go na setki wiązek, które docierają do leczonego obszaru, a w tym przypadku skóry pod oczami. Laser wykonuje mikronakłucia, które celowo uszkadzają skórę, co ma przyspieszyć proces jej gojenia. Skóra po takim zabiegu złuszcza się, regeneruje i staje się gładsza. Efektem zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest poprawa kolorytu cery i rozjaśnienie jej.
Radiofrekwencja mikroigłowa RF a sińce pod oczami
Drugim sposobem usuwania sińców w okolicy oka jest radiofrekwencja mikroigłowa RF. We Wrocławiu cienie pod oczami w ten sposób można usunąć np. w Gabinecie Medycyny Estetycznej Keramed. Zabieg ten również polega na wykonaniu mikronakłuć, a jednocześnie emitowane są fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej, które wywołują wzrost temperatury tkanek w skórze. W ten sposób pobudza się cerę do regeneracji na wielu poziomach. Efektem radiofrekwencji mikroigłowej, jest redukcja cieni, a także wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie cery oraz lifting i odmłodzenie skóry twarzy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana