Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Suknie ślubne – koszt i charakterystyka

Spis treści
- Jaki jest koszt sukni ślubnej w salonie?
- Jaki jest koszt zakupu u projektanta?
- Co wpływa na ceny sukien ślubnych?
- Wybór sukni ślubnej a fasony
15% - tyle kosztów całego wesela powinna kosztować suknia ślubna. W praktyce jednak jest inaczej. Tanie i używane modele kosztują już 1000 złotych. Lepiej jednak wybrać nowe modele i odwiedzić w tym celu salon sukien ślubnych. Wówczas cena wzrasta nawet do 1500 złotych. Dlatego dowiedz się, ile właściwie kosztują modele. Co wpływa na cenę? Jakie są popularne fasony? Odpowiadamy!
Jaki jest koszt sukni ślubnej w salonie?
Jak się okazuje, gotowy model będzie Cię kosztować 800-1000 złotych. Takie rozwiązanie wiąże się jednak ze słabą jakością związaną z użyciem tanich i syntetycznych materiałów. Jest to możliwe tylko w małych miejscowościach. W cenie 2000 złotych znajdziesz modele z poprzednich kolekcji. Średni koszt to około 3000 złotych. Wszystko zależy od projektu, materiału czy zdobień. Zaprojektowany przez projektantów model będzie kosztował około 4000 złotych. Bardziej luksusowe modele kosztują za to 7000-10 0000 złotych. Inną opcją są sklepy zagranicznych marek. Wtedy zapłacisz za model w euro.
Przeczytaj również: Jak dobierać wymiary na suknię ślubną?
Jaki jest koszt zakupu u projektanta?
W przypadku większego budżetu możesz się zdecydować na uszycie wymarzonej sukni ślubnej przez projektanta. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję unikatowości modelu. Będziesz także mogła przedstawić swoje pomysły i rozwiązania. Od mało znanego projektanta zapłacisz za fason około 5000-7000 złotych. Natomiast od znanego projektanta wiąże się z kosztem 6000-8000 złotych.
Co wpływa na ceny sukien ślubnych?
Szukasz sukni ślubnej boho? Koszt zależy od kilku czynników. Przede wszystkim na cenę wpływa miejsce, z którego dokonuje się zakupu – atelier, salonu, projektanta, krawcowej czy sklepu internetowego. Oprócz tego źródłem mogą być:
-
komisy,
-
sieciówki,
-
rynek wtórny,
-
sklepy z używaną odzieżą.
Dodatkowo na koszt wpływa rodzaj i typ tkaniny oraz fason, jak również dekoracje. Istotne jest, kto zaprojektował suknię ślubną i czy jest sprowadzana. Może być szyta, katalogowana czy zamawiana.
Wybór sukni ślubnej a fasony
Proste suknie ślubne znajdziesz w salonach czy komisach. Możesz zlecić wykonanie projektantowi. Dobrze, abyś przed wyborem poszukała inspiracji na przykład w Internecie. Wszystko dlatego, że dostępne są różne kroje i warianty. Szukaj inspiracji w magazynach i katalogach. W ten sposób ustalisz, co Ci się naprawdę podoba. Pamiętaj o przymierzaniu – nie wszystkie kroje będą pasować do Twojej urody czy figury.
Dobrze jest od razu wiedzieć, co Cię interesuje. Wolisz suknie retro czy nowoczesne? A może stawiasz na minimalizm lub klasykę? Do najbardziej znanych krojów zalicza się:
-
suknia ślubna księżniczka – składa się z gorsetu i szerokiego dołu na halce,
-
suknia ślubna syrena – inaczej nazywana rybką. Jest dopasowana do ciała. Rozszerza się od kolan w dół,
-
model empire – inaczej nazywany greckim. Ma odcięcie pod biustem, a dół składa się z lejącego materiału,
-
model klasyczny – obejmuje szeroką spódnicę z halką oraz dopasowaną górę,
-
prosty krój – suknia się nie rozszerza. Składa się z rozcięcia w spódnicy,
-
model hiszpański – krótki przód i długi tył,
-
model „A” – bez podkreślania talii, rozszerza się ku dołowi.
Istotny jest także dekolt. W salonie sukni ślubnych znajdziesz dekolty proste, kwadratowe, w kształcie serca czy łódki, jak również hiszpański. Dekolt może być zabudowany, wiązany na szyi czy przypominać literę „V”. Jest ważny, gdy podkreśla stylizację oraz sylwetkę. Odpowiednio dobrany podkreśla mały biust lub zamaskuje krótką szyję.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana